Forum .:Rock 'n Metal:. Strona Główna
  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Galerie   Rejestracja   Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj 

Teraz Rock

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum .:Rock 'n Metal:. Strona Główna -> Media
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rio
Nosal
Nosal



Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro 19:42, 20 Czerwiec 2007 Temat postu: Teraz Rock

Moim zdaniem Teraz Rock jest najlepszym magazynem muzycznym Smile zajmuje sie szeroko pojętym rockiem i metalem, a także muzyką alternatywną. Na początku gazeta nosiła nazwę Tylko Rock (od 1991 roku), póżniej w 2003 została zmieniona na Teraz Rock. Zbieracie, czytacie...? :>

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wasp
Dżonson
Dżonson



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 832
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ústí nad Labem, CZ
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:47, 20 Czerwiec 2007 Temat postu:

Czytam prawie każdy numer w saloniku prasowym, a kupuję sporadycznie, zazwyczaj kiedy pisze coś o Dream Theater lub innym zespole, który bardzo mnie interesuje (moje skąpstwo nie zna granic). Ale czerwcowego numeru do dziś nie widziałam.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Laila
Nosal
Nosal



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 62
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Szkoła czarownic

PostWysłany: Pon 16:05, 18 Luty 2008 Temat postu:

Ja kupuję co miesiąc od 2004.
Kosztuje 8 złotych. Confused Drogo nie?
Ale od kiedy odeszła Ania Gacek...no wiecie-troszkę smutno się zrobiło Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wasp
Dżonson
Dżonson



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 832
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ústí nad Labem, CZ
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:28, 18 Luty 2008 Temat postu:

Ja (JA, nie Bono, która poprzedni post z tego konta w tym temacie pisała) "Teraz Rocka" zbieram od 2003, a i nawet kilkanaście "Tylko Rocków" posiadam.
Według mnie najlepsza muzyczna gazeta w kraju.
8 zł rzeczywiście nawet drogo, ale moim zdaniem opłaca się :]. No i numery z dołączonymi CD są tańsze niż np w "Metal Hammerze" o około 5 zł.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
adams
Dżonson
Dżonson



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 856
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: się biorą dzieci?
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:46, 28 Marzec 2008 Temat postu:

heh to porównajcie sobie ceny z Pure Metal 10zł-11zł
Heavy Metal Pages 9zł
Mystic Art 5-6zł


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Reptilia
Nosal
Nosal



Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 19:56, 04 Kwiecień 2008 Temat postu:

Kupuję od 2005 roku. To chyba jedyna gazeta, którą systematycznie kupuję, inne tylko jeśli jest coś, co mnie interesuje.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lady_in_black
Nosal
Nosal



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Neverland
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:22, 01 Luty 2009 Temat postu:

Też kupuję. Chociaż grudniowego mi brak, a to wszystko przez okładkę Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jane
Wafel
Wafel



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 15:53, 02 Luty 2009 Temat postu:

Cytat:
heh to porównajcie sobie ceny z Pure Metal 10zł-11zł


Drogie, ale myśle, że sie opłacało kupowanie Smile Szkoda, że już zawiesili działalność Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Viola
Nosal
Nosal



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Szczecin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:58, 26 Luty 2009 Temat postu:

Cytat:
Kosztuje 8 złotych.

Shocked Ja kupuję za 9,90 zł. Czyżby cena poszła w górę? Confused
Co do samej gazety to kupuję ją prawie co miesiąc. Jest to moja ulubiona gazeta bo zawsze znajdę w niej coś ciekawego Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sin'Amor
Nosal
Nosal



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:35, 04 Kwiecień 2009 Temat postu:

Viola napisał:
Cytat:
Kosztuje 8 złotych.

Shocked Ja kupuję za 9,90 zł. Czyżby cena poszła w górę? Confused

Poszła w górę, gdyż teraz jest więcej stron.


Jedyny magazyn na który jestem w stanie wydać ostatnie pieniądze.
Jak dla mnie jest po prostu najlepszy. No i dzięki niemu odkryłam wiele świetnych zespołów. ^^


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kapitan Wołowe Serce
Administrator
Administrator



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 8801
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 59 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 09:07, 05 Kwiecień 2009 Temat postu:

Zeszła na psy ta gazeta. Dzisiaj można w niej przeczytać albo o tych wszystkich nowych chałturach, albo o największych gigantach typu Deep Purple czy Pink Floyd. O mniej znanych starszych zespołach, jest tam mało i coraz mniej. Nie kupuje czasopism muzycznych, ale jak już jestem w Empicu i je przeglądam to raczej biorę do ręki coś anglojęzycznego, gdzie obecność takich wykonawców jak Kevin Ayers, Hawkwind czy Focus jest normą a nie wielkim świętem. Niestety Teraz Rock podąża niechlubną drogą przetartą przez Metal Humor, który kilkanaście lat temu był super, a teraz pisze o jakichś Nu Metalowych gniotach...

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kapitan Wołowe Serce dnia Nie 09:08, 05 Kwiecień 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
osobista
Nosal
Nosal



Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 17:31, 05 Grudzień 2009 Temat postu:

Czytam TerazROCKa jakoś od niedawna, na naszym, polskim rynku jest niewiele prasy muzycznej, więc najzwyczajniej doceniam istnienie tego pisma i jestem z niego zadowolona;)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GrungeKamm
Wafel
Wafel



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:35, 05 Grudzień 2009 Temat postu:

też jestem zadowolona. W każdym numerze coś znajdę. Tylko nauczyłam się nie sięgać po płyty zgodnie z oceną recenzujących panów. Bo CD, które mają 2 gwiazdki interesują mnie niż takie, które gwiazdek mają 5.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lutnik
Wafel
Wafel



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 187
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Stąd
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 01:17, 21 Lipiec 2012 Temat postu:

Kapitanie mnie się zdaje, że oni od 20 lat piszą w kółko to samo. To nie jest zła gazeta, ale monotematyczna i zabetonowana w gigantach klasycznego rocka. Po prostu wiele jej brakuje do ideału. Autor tematu ma wiele racji. Ta przyzwoita pozycja jest jedyną taką w Polsce. Niestety. Mnie się marzy gazeta bardziej odkrywcza. Najlepiej byłoby podzielić ją na najważniejsze nurty muzyki rockowej i co miesiąc prezentować coś odkrywczego. Wprowadzać ludzi w te gatunki. Nie bać się, nie iść tylko po wierzchu. Jest takie czasopismo MagazynGitarzysta. Można by w podobny sposób pisać o samej muzyce. To by było coś w stylu tego forum tylko, że w profesjonalnym opakowaniu. Sam bym z chęcią taką gazetę założył, ale nie mam na o środków a dziennikarzem się nie czuję. Anglojęzyczne czasopisma też są zabetonowane. Chociaż mniej skupiają się na ulubionej liście zespołów. Nieraz przeglądam Teraz Rock i muszę stwierdzić, że tamtejsi redaktorzy skupiają się głownie na klasycznym rocku. Wciąż te same rankingi, które wygrywają na zmianę Led Zeppelin i Pink Floyd. Właśnie nawet tego nu metalu nie ma. O chałturach piszą tylko i wyłącznie w newsach i działach koncertowych. Tak to wciąż Led Zeppelin i ferajna. Trudno znaleźć tam inne zespoły progresywne oprócz Wielkiej Szóstki, którą wałkują co któryś numer. Praktycznie nie omawia się awangardy, "true proga", jazz rocka (poza SBB też co któryś numer wspominanym), post punku i post rocka. To jest problemem tej gazety. Teraz popatrzcie na kolekcję legend. Jest taki dodatek. Świetny dodatek. Polecam. Jednak na czym on się skupia. Oczywiście te same według tamtejszych dziennikarzy największe i jedyne zespoły muzyczne. Metallica, Black Sabbath, The Beatles, The Doors, Ozzy Osbourne, AC/DC, Led Zeppelin, Pink Floyd, RHCP, Deep Purple, Queen, U2, GnR. No ludzie! Kółko adoracji klasycznego rocka! Ostatnio wyszła część o Rammsteinie. Ciekawe czemu akurat o nich? Nie ważne. Ważne, że nie o Led Zeppelin trzeciej i Pink Floyd czwartej generacji. Oszaleć można. Kolekcję polecam. Mimo wszystko można tam poczytać rzeczy naprawdę ciekawe. Zarówno w dodatku jak i w zwykłej odsłonie tego pisma, ale to wciąż się kręci wokół tych samych kapel. Zapewne ulubionych kapel redaktora naczelnego z jego młodości. Nie jest to złe pismo, ale brak tu świeżości, brak odkrywczości. To co jest tak eksploatowane powinno być wspominane jako, że są to legendy, ale to powinno zajmować jakiś tam skrawek tego pisma. Reszta powinna się skupiać na podsunięciu czytelnikom czegoś mniej znanego a fajnego. No i dział newsów, który leży prawie na całej linii powinno się zmienić. Zamiast pisać o koncertach "gwiazdeczek", które zapewne zapłaciły za reklamę w Teraz Rock, powinno się pisać tak jak w MagazynGitarzysta o koncertach konkretnych wykonawców i znanych i mniej znanych, ale konkretnych, znaczy się naprawdę ciekawych.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez lutnik dnia Sob 01:24, 21 Lipiec 2012, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pawliq88
Hipopotam
Hipopotam



Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 1347
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pią 09:13, 14 Czerwiec 2013 Temat postu:

Kupowałem dawno jakieś numery głównie ze względu na recenzje albumów ale ogólnie szału nie ma

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
katapulta
Wafel
Wafel



Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 395
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraina Szczęśliwości
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 23:34, 18 Czerwiec 2013 Temat postu:

Miałam kiedyś w ręku numer z jakiejś kolekcji, cały o The Doors. Był bardzo porządny.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kłopoty z Myszami
Dżonson
Dżonson



Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 562
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:11, 18 Listopad 2016 Temat postu:

Gdyby istniała inkwizycja to należałoby spalić wszystkie numery od końca 1997 roku.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
agrest2104
Nosal
Nosal



Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:22, 10 Grudzień 2016 Temat postu:

Numer kwietniowy, to niewątpliwie jeden z najgorszych numerów pisma. Reanimacja nikomu niepotrzebnych trupów zawojowała pół objętości- Maanam, TSA, Jethro Tull, Scorpions, IRA.
Nawet wkładka z White Stripes nie rekompensuje na darmo wydanych zetów.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez agrest2104 dnia Pią 14:31, 12 Maj 2017, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pawliq88
Hipopotam
Hipopotam



Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 1347
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Nie 18:00, 11 Grudzień 2016 Temat postu:

agrest2104 napisał:
Numer kwietniowy, to niewątpliwie jeden z najgorszych numerów pisma. Reanimacja nikomu niepotrzebnych trupów zawojowała pół objętości- Maanam, TSA, Jethro Tull, Scorpions, IRA.
Nawet wkładka z White Stripes nie rekompensuje na darmo wydanych zetów.


Pismo jest dobre dla tych którzy chcą czytac w kółko o metallice i Deep Purple. Sam kupowałem numery dopewnego czasu aż uznałem to za strate pieniędzy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
RoryGallagher
Wafel
Wafel



Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 298
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:03, 24 Kwiecień 2017 Temat postu:

A w majowym numerze Teraz Gniota wkładka o "legendarnym brytyjskim zespole grającym rocka progresywnego" - Pendragon Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum .:Rock 'n Metal:. Strona Główna -> Media Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB Š 2001, 2005 phpBB Group
Theme bLock created by JR9 for stylerbb.net
Regulamin